Müzik yasağına karşı başlayan “kusura bakıyoruz” tepkisi sürüyor

0
252

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saray’da düzenlenen kabine toplantısının ardından yeni normalleşme kararlarını açıklarken, “Müzikle ilgili sınırlamayı daha ileri bir saat olan 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar. Gece, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın, müzikle ilgili kısıtlamalar üzerine söylediği sözlere tepkiler ise sosyal medyada “kusura bakıyoruz” etiketiyle sürüyor.

Vatandaşların yanı sıra çok sayıda sanatçı, müzisyen ve ünlü isim Erdoğan’ın yasak kararına, #KusuraBakıyoruz etiketiyle sosyal medyadan tepki göstermeye devam ediyor.

Tepki gösteren sanatçılardan İlkay Akkaya şu açıklamayı yaptı: “Kendi çıkarları söz konusu olduğunda büyük kalabalıklar toplayarak salgının daha da büyümesine neden olanların müzikle ilgili aldıkları bu karar tabii ki halk sağlığıyla açıklanamaz. Milyonlarca insan hayatta kalma mücadelesi verirken, ülke tam anlamıyla yangın yerine dönmüşken toplum müzikten değil ama gittikçe pervasızlaşan ve insan haklarını sürekli ihlal eden faşist zihniyetten rahatsız.”

İşte o tepkilerden bazıları:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.