Nadira Kadirova’nın Avukatı: Çok Ciddi Beyanlar ve Tanıklar Var

0
784

AKP’nin milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir biçimde ölü olarak bulunan Nadira Kadirova’nın avukatı, “Ulaştığımız tanıklar ve çok ciddi beyanlar var” ifadelerinde bulundu.

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde, Ünal’a ait olduğu belirlenen silahtan çıkan kurşunla hayatını kaybeden 23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova’nın ölümündeki şüpheler sürüyor.

Özbek basınında yer alan haberlere göre, Ünal’ın ifadesi, “dokuz gün sonra” başsavcı yardımcısı tarafından alınmış. Söz konusu iddiaya göre, Kadirova’nın hayatını kaybettiği gün Ünal, başsavcı yardımcısını evine çağırmış.

AKP’li Şirin İfadesini Polise Değil Başsavcıya Vermiş

Özbek basınındaki haberlerde, Ünal’ın sadece evine gelen başsavcı yardımcısına ifade verdiğine ve polise ifade vermediğine vurgu yapıldı. Ünal verdiği ifadede, “Ben tabancanın kaybolduğunu öğrenince her yeri aradık. Kadirova’nın odasına gittik ancak Kadirova ”bende değil’ yanıtı verdi” dedi.

Avukata Türk Konsolosluğu Zorluklar Çıkarıyor

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Kadirova ailesinin avukatı Birol Öztürk önemli gelişmeler ve tanıklar olduğunu vurgulayarak, “Özbekistan’da bulunan Türkiye Konsolosluğu’nun vekaletname konusunda ağabeye zorluklar çıkarttı. Müvekkilim haftalardır vekaletname çıkarabilmek için uğraşıyor. Hâlâ dosyaya ulaşamadım ve dosyaya ulaştığımda çok detaylı bir açıklama yapacağım. Dosyaya ulaşamamamın en önemli nedeni vekaletname konusunda çıkarılan zorluklardır” ifadelerini kullandı.

“Ulaştığımız Tanıklar ve Çok Ciddi Beyanlar Var”

Ailenin durumuna dikkat çeken avukat Öztürk, “Aile perişan halde ve kendilerine çok fazla telefon geldiğini belirtti. Abisi ile konuştuğumda çok ciddi baskı yapıldığını söyledi ve cenazeyle birlikte Özbekistan’a giden Ünal’ın şoförü üzerinden de baskı yapıldığını düşünüyorum. Aile çok tedirgin durumda. Bu olayla alakalı çok ciddi duyumlarımız var ve ulaştığımız tanıklar var ve bu tanıkların çok ciddi beyanları var.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.