Nisan ayı “kadın cinayetleri raporu”: 16 kadın erkekler tarafından katledildi, 14 kadın şüpheli şekilde yaşamını yitirdi

0
80

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Nisan ayı kadın raporunu açıkladı. Rapora göre, yalnızca geride bıraktığımız Nisan ayında 16 kadın erkekler tarafından katledildi, 14 kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

Platform tarafından yayımlanan Nisan ayı raporuna göre öldürülen 16 kadından; 8’i evli olduğu erkek tarafından, 1’i tanıdık birisi tarafından, 1’i akrabası tarafından, 1’i babası tarafından, 1’i birlikte olduğu erkek tarafından, 1’i eskiden evli olduğu erkek tarafından, 1’i de kardeşi tarafından katledildi. 2 kadının ise katillerle olan yakınlığı bilinmiyor.

Rapora göre, Nisan ayında öldürülen kadınların 7’si evinde, 2’si sokak ortasında, 1’i ıssız yerde, 1’i arazide, 1’i işyerinde, 1’i otelde, 1’i barakada,1’i apartman girişinde öldürüldü. 1 kadının ise öldürüldüğü yer bilinmemektedir.

Ayrıca kadınlardan 8’i kesici aletle, 6’sı ateşli silahlarla,1’i boğularak öldürüldü. Bir kadının nasıl öldürüldüğü ise tespit edilemedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.