Odak’a sansür: ‘Belediyenin hırsız avukatı belediye başkan yardımcısı oldu’ haberini niçin kaldırdık?

0
1876

Bugün dergimizin mail adresine “Kayra Hukuk Bürosu” tarafından bir e-posta gönderildi.

Gönderilen e-postada, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Kabadayı hakkında, “Keçiören Belediye Başkanlığı Teftiş Kurulu Müdürlüğü” evraklarına dayandırarak yaptığımız ve 09.11.2019 tarihinde sitemizde yayınladığımız “Belediyenin hırsız avukatı belediye başkan yardımcısı oldu” başlıklı içeriğin kaldırılması isteniyordu.

Kayra Hukuk Bürosu, müvekkilleri Kazım Kabadayı hakkında yaptığımız haber hakkında ilgili mahkemeye “sansür” başvurusunda bulunmuş, Ankara 8. Sulh Ceza Mahkemesi ise, 2019/9217 nolu kararı ile “Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Kabadayı’nın kişilik haklarının zedelenmesine neden olduğu gerekçesiyle müvekkil hakkında yayınlanmış olan haberlere erişimin engellenmesi kararı” vermişti.

Öncelikle amacımızın hiçbir insanın kişiliğini zedelemek olmadığını belirtmek isteriz. Müvekkilleri Kazım Kabadayı’nın da yaptığımız haberden kaynaklı, zedelenmiş bir kişiliği oluşmuş ise, özür dileriz.

Bu nedenle, resmi belgelere dayanarak yayınladığımız ve açık şekilde “zimmetine para geçirmek” usulsüzlüğünü ortaya seren haberimizi, mahkemenin “sansür” kararı olduğu için kaldırdığımızı belirtmek isteriz.

Öte yandan, bir kamu görevlisinin ise “kişiliğim zedeleniyor” demek yerine kendisini aklaması gerektiğini, bu yolun daha doğru olacağını Kayra Hukuk Bürosu’na ve ismi ‘zimmetine para geçirme’ dosyaları ile anılan müvekkilleri Kazım Kabadayı’ya tavsiye ederiz.

Odak doğruları yazmaya devam edecek. Ülkede hırsızlıkların, haksızlıkların ve yolsuzlukların üzerine gitmeye devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.