Özge Aydın, Rojava’da Ölümsüzleşti

0
6438

Devrimci Komünarlar Partisi/Birlik, Merkez Komite üyeleri Özge Aydın’ın (Ceren Güneş) Serekaniye-Til Temir hattında 3 Kasım 2019’da ölümsüzleştiğini duyurdu.

DKP/B yaptığı açıklamada, “Ceren Güneş (Özge Aydın) , MLKP savaşçısı Demhat (Kerem Pehlivan) ile birlikte kurulu düzeninin faşist işgal hamlesine karşı; Türkiye halklarının, yalnız işgalin ve yağmacılığın destekçilerinden ibaret olmadığını göstermiş, halkların özgürlük ve kardeşlik değerlerinin bayrağı olmuştur” dedi.

Özge Aydın için yapılan açıklamanın devamında, “Ceren Güneş yoldaş, Muğla’da, Türk bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Hiçbir devrimci eylemden kendini sakınmadan, Hacettepe Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Kısa bir süre doktor olarak görev yaptı. Aynı dönemde Suriye’yi kana bulayan cihatçı katiller, devlet kontrolünde, Türkiye’nin her yerinde Suruç, Ankara, Antep ve diğer katliamlarına hazırlanırken, Ceren yoldaşımız bu katil çetelerin Türkiye’deki bir karargâhının imha edildiği bir eylemi gerçekleştirdi. Emperyalizmin ve Türk sömürgeciliğinin güdümündeki çetelerin, Rojava’yı ateş cehennemine çevirdiği günlerde, tereddüt etmeden safını belirleyip, Rojava’ya giriş yaptı” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.