Patron, bir işçiyi bagaja bindirip seyahat ettirdi!

0
64

Antalya’da işçisini alışverişe otomobilinin bagajında getirip götüren patrona ceza kesildi. Arabası kirlenir diye işçiyi bagajda taşıyan patrona 1665 TL para cezası verildi. 

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Şehit Ast. Kd. Üçvş. Süleyman Gür Bulvarı’ndaki yapı market önünde, çarşamba günü saat 16.00 sıralarında, bir patronun bir işçiyi otomobilin bagajında taşıdığı anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Görüntülerde, patron otomobiliyle bulvardaki yapı marketin önünde durdu. Sürücü otomobilinden inerken, işçi ise bagajdan çıktı. Yapı marketten ayakkabı alıp çıkan kişi ve işçisi tekrar otomobile yöneldi. İşçi yine bagaja bindi. Bulvardaki bir kişi ise işçinin girdiği bagajın kapağını kapatmasına yardım etti. O anlar ayrıca güvenlik kamerasına yansıdı.

Savcılık talimatıyla kamera kayıtlarını inceleyen Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, işveren ve işçiye ulaştı. Patron ile işçi ifadesinde birbirinden şikayetçi olmadıklarını belirtti. Patrona, Trafik Tescil Büro Amirliği tarafından araç dışında yolcu taşımaktan 1665 TL para cezası verildiği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.