Patronlar istedi diye karantina süresi 14 günden 10 güne düşürülmüş!

0
290

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcı Rifat Hisacıklıoğlu’nun karantina süresiyle ilgili yaptığı açıklama dikkat çekti. Hisarcıklıoğlu, “işletmelerde oluşan sıkıntıları gidermek için 14 günlük karantina süresi 10 güne indi.” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden çok önemli bir açıklamada bulundu. Hisarcikoğlu, “Özelikle sanayi işletmelerimizde yaşanan sıkıntıları çözmek üzere Sağlık Bakanlığı Covid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi. PCR testi negatif çıkar ve semptom gelişmezse 7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek.” ifadelerini kullandı.

Yapılan bu açıklama özellikle emekçiler tarafından tepki alınca Hisarcıkoğlu, “Yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum. Bilimsel çalışmalar doğrultusunda Amerikan Hastalık Kontrol Önleme Merkezi ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan karantina süresi güncellemelerine Türkiye de uyum sağlamıştır. İş dünyasının talebi de bu yöndeydi” sözleriyle durumu “kurtarmaya” çalıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.