Perinçek MHP’yi anti-Amerikancı yaptı, ‘Denizler, Mahirler emrimdeydi’ dedi!

0
288

AKP ve MHP’ye yakınlığıyla bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek dün akşam Habertürk’te Eren Eğilmez’in sunduğu “Gerçek Fikri Ne?” programına konuk oldu, programdaki ifadeleri olay oldu.

“MHP anti-Amerikancıdır”

Gündeme ilişkin görüşlerini ileri süren Doğu Perinçek, programda MHP’nin anti-Amerikancı olduğunu iddia etti.

Geçmişte MHP’nin terör örgütü olduğunu ifade eden Perinçek, bugün böyle bir şeylerinin kalmadığını, bugünkü MHP’nin anti-Amerikancı olduğunu belirtti.

MHP içerisinden İYİP’in ayrılması ile ilgili, “İçindeki Amerika’dan arındı” yorumunu yapan Perinçek, Meral Akşener’leri MHP içerisindeki Amerika olarak gördüğünü belirterek, onların MHP’den ayrılması ile MHP’nin doğru çizgiye geldiğini, bugün anti-Amerikancı olduğunu söyledi.

Nagehan Alçı’nın, “İyi Parti’yi kim yönetiyor?” sorusuna cevap veren Perinçek, “Kim kopardıysa o yönetiyor, Atlantik sistemi yönetiyor” ifadelerinde bulundu.

Perinçek ayrıca Cumhur İttifakı’nın Amerika’ya karşı Türkiye’nin bağımsızlığını savunduğunu da ekledi.

“Denizler, Mahirler emrimdeydi”

Kendisinin 1968 öğrenci hareketinin lideri olduğunu iddia eden Perinçek, “Ben 1968 gençlik hareketinin lideriyim. Herhangi biri değilim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimde olan insanlardı” dedi.

Tarihi çarpıtarak anlatan Perinçek, Denizler ve Mahirlerle silahlı mücadeleyi doğru bulmadıkları için ayrıldığını da ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.