PKK Orman Yangınları İle İlgili Açıklama Yaptı

0
903

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, son dönemde basında servis edilen “PKK orman yangınlarını üstlendi” haberlerine dair açıklama yaptı.

Medya TV’de yapılan bir programa katılarak açıklamalarda bulunan Karasu, “PKK orman yangınlarını üstlendi” haberlerine itibar edilmemesini, kendilerinin böyle bir politikalarının olmadığını vurguladı.

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Karasu, açıklamasında, “Kesinlikle PKK’nin orman yaktığına dair yapılan haber ve söylemler uydurmadır. Böyle bir şey yok. PKK ve PKK’ye bağlı hiçbir birim ben şurayı yaktım, burayı yaktım dememiştir. Böyle bir politikası yoktur. Yalandır yani. Bu da bu kayyuma karşı yapılan eylemleri zayıflatmak, herkesi özgürlük hareketine karşı çıkarmak içindir. Demokrasi güçleri ile Kürt demokrasi güçlerinin birliğini engellemek içindir. Orman yakanlar kendileridir. Her gün yakıyorlar. Her uçak bombalaması orman yangını demektir. Herkes bunu bilsin. Dersim’den Kandil’e her yerde ormanlar yanıyor. Ben zaten şaşırıyorum. Evet, Kazdağları’na sahip çıkanlar buralara da sahip çıkmalıdır. Yaz günlerinde Kürdistan’da ormanlar her gün, sürekli yanıyor. Suçtur bu. Suç işleniyor ve bu suç sadece Kürt halkına karşı değil tüm insanlığa karşıdır. Bu kadar orman yangını olabilir mi? Yani Türk devletine orman yakmak serbest midir? Halbuki Türk ceza kanununda yasaktır. 20 yıl cezası var. Dersim’den Kandil’e ormanları yaktığı gibi söndürenleri de vuruyor, engelliyor, söndürmeye gidenleri de bombalıyor. Bu yönüyle çok kirli bir özel savaş var. PKK’nin orman yakma gibi bir hedefi yok, amacı yok, kararı da yok. PKK yapmış ve üstlenmiş haberleri yalandır, yalan söylüyorlar.” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Gazete Fersude

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.