“Polis intiharları araştırılsın” önergesini AKP ve MHP reddetti

0
93

Son dönemlerde artış gösteren polis intiharlarının araştırılması ve polisleri intihara sürükleyen sorunların tespit edilmesine ilişkin CHP’nin verdiği önerge, AKP’li ve MHP’li milletvekillerinin karşı oylarıyla reddedildi.

CHP, “polis intiharlarının araştırılarak, polisleri intihara sürükleyen sorunların tespit edilip çözülmesi ile polislerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için araştırılma komisyonu kurulması için” önerge hazırladı. CHP grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Murat Bakan, son 6 ay içinde 34 polis memurunun intihar ettiğini söyleyerek, “Biz bu intiharların sebeplerini biliyoruz, İçişleri Bakanlığı da biliyor ama kimse bir şey yapmıyor. Eğer bu komisyonun kurulmasına burada oy vermezseniz, bundan sonraki polis intiharlarının her birinde vebaliniz olur.” dedi. Araştırma önergesi AKP’li ve MHP’li milletvekillerinin karşı oylarıyla reddedildi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ayrıca Maçka Parkı’ndaki ve Esenyurt Karakolu’nda ki polis şiddetine dikkat çekerek, “Polisin hukuk dışına çıkması, orantısız güç kullanması, devletin değil bir partinin polisi gibi davranması asla kabul edilemez.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.