Pompeo: Türkiye’den ne istediysek aldık

0
551

Geçtiğimiz hafta Suriye konusunda ABD ile bir araya gelişlerinin ardından açıklama yapan Mevlüt Çavuşoğlu, “Her istediğimizi aldık” demişti. Türkiye’li heyet ve Tayyip Erdoğan ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ise Çavuşoğlu’nu yalanladı ve “Ankara’da Başkan Trump’ın gönderirken bizden istediği tüm sonuçları aldık” açıklamasında bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye’nin Suriye harekâtında ABD ile yaptığı anlaşma için “Her istediğimizi aldık” diyen Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na “Müzakere ederkenki hisleri öyle değildi” diyerek yanıt verdi.

Pompeo, Amerika televizyonu ABC’de katıldığı programda sunucu George Stephanopoulo’nun “Türkler her istediğimizi aldık dediler” sözüne gülerek yanıt verdi.

Pompeo, “Evet, ben oradaydım. Müzakere ederkenki hisleri öyle değildi. Çok sert bir müzakere süreci, daha Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ben Ankara’ya gitmeden önce başlamıştı. Başkan Trump’ın gönderirken bizden istediği tüm sonuçları almayı başardık” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.