Putin: Rusya ve Çin işbirliği büyümeye devam edecek

0
73

Kremlin basın servisi, Putin’in Çin Halk Cumhuriyeti’nin 72. kuruluş yıldönümünde Başkan Şi Jinping’e bir kutlama mesajı yolladığını ve mesajında iki ülke arasındaki işbirliğinin büyümeye devam edeceğini vurguladığını aktardı.

Basın servisi tarafından yapılan açıklamada, Putin’in gönderdiği mesajda, “Birlikte çeşitli alanlarda Rus-Çin işbirliğini mümkün olan her şekilde artırmaya devam edeceğimize eminim. Bu, bölgesel ve küresel güvenlik ve istikrarı sağlamak için halklarımızın çıkarlarıyla ve çabalarıyla tamamen uyumludur” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Çin’in etkileyici ekonomik, sosyal ve bilimsel başarılar elde ettiğini ve acil küresel sorunların çözümünde aktif olarak yer aldığını belirtti.

Kremlin basın servisine göre, Putin ikili ilişkiler açısından iki ülkenin kapsamlı ortaklık ve stratejik etkileşim ruhu izlediğini vurgulayarak “Bu yıl 20 yaşına girecek olan ‘İyi Komşuluk, Dostluk ve iş birliği Antlaşması’na dayalı olarak oldukça etkili bir ikili ilişkiler modeli oluşturuldu.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.