Rabia Naz olayını araştırmak isteyen gazeteciler gözaltına alındı, baba Şaban Vatan tepki gösterdi, o da gözaltında

0
658

Rabia Naz Vatan cinayetini araştırmak için Eynesil’e giden gazeteciler Canan Coşkun ve Kazım Kızıl, ilçede gözaltına alındı. Baba Şaban Vatan duruma tepki gösterdi. Şaban Vatan da, ifadesi alınmak üzere polis ekipleri tarafından alındı.

Baba Şaban Vatan, Twitter üzerinden paylaştığı videoda gözaltına alınan iki gazetecinin serbest bırakılmadığını belirterek, “Neler oluyor, bu kadar çabayı gayreti Rabia Naz’ın ardındaki katillerini arama sürecinde bulunsaydınız ya” diyerek tepki gösterdi.

Gazetecilerin sabaha kadar gözaltında tutulduğunu belirten Şaban Vatan, gazetecilerin suçlu olmadığını, ifade değiştiren kişilerin suçlu olduğunu belirterek, “Aynı Şaban Vatan’a akıl yargılaması yaptığınız gibi saatlerdir gazetecileri gözaltında tuttunuz. Sabaha kadar gazeteciler gözaltında kaldı. Nasıl olur da gazeteciler suçlu gösterilir. İfade değiştiren kişiler suçludur. Güler Vatan ile Mürsel Küçük bu durumda neden ve niçin ifade değiştirdiklerini ortaya getirmedikleri için suçludur.” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.