Rabia Naz’ın Babasından AKP’li Canikli’ye Suç Duyurusu

0
3060

Giresun’un Eynesil İlçesindeki evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra hayatını kaybeden ve şüpheli ölümü aydınlatılmayan Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, AKP’li Nurettin Canikli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Baba Şaban Vatan kızının ölümünün aydınlatılması sürecinde dosya üzerinde siyasi baskı oluşturduğu gerekçesiyle AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Şaban Vatan’ın yaptığı suç duyurusunda, “Rabia Naz Vatan cinayetinin ört bası içerisinde adı geçerken susturmak için bana yaptığı baskılardan ve yaşam standartlarıma engel oluşu durumları, aynı zamanda 21 Mart 2019 tarihinde yapıldığım akıl yargılamasında bizatihi kendisinin hakkımda durumları olması ve aynı zamanda 10 Nisan 2019 tarihinde yapılan yargılamayla ilgili kesin karar sonucu çıktığı gün hakkımda yapmış olduğu suç duyurusunu geri çektiği tarihtir. Kamuoyunun duyarlılık göstermesi sonucunda böyle bir vaziyet halinde bulundu. Bütün detaylarıyla beraber Rabia Naz Vatan ve şahsım Şaban Vatan dosyalarındaki Nurettin Canikli’nin şahsi baskıları değerlendirilerek yargılanmasını, aynı zamanda TR 7/24 özel haber ajansından kamuoyuna sunulan Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak aralarındaki ihale çekişmelerinin içeriğinde Rabia Naz Vatan dosyası kullanılarak kamuoyuna cinayetin netliğini gösteren yayın içeriğinde kişilerin durumlarının incelenmesini talep ederim. Nurettin Canikli’den şikâyetçi ve davacıyım.” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.