Rejim muhaliflerine karşı saldırılar Avrupa’da sürüyor

0
171

Berlin’de muhalif sosyalist gazeteci Erk Acarer’e yapılan saldırının ardından muhalif yazar ve şair Gökhan Yavuzel’in de 26 Temmuz’da İngiltere’de saldırıya uğradığı öğrenildi, Yavuzel saldırıyı önce Twitter sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

“Bugün dört kişinin saldırısına uğradım. Polis geldi, sonra ambulans. Karakol ifadesinden sonra evime bırakıldım. Sırtımda da hafif morluklar var. İsimlerimizi medyaya ‘infaz listesi’ olarak hedef gösteren dalkavuklar; bunun bedelini elbet ödersiniz” ifadelerini kullandı.

Yavuzel saldırıyı Artı Gerçek’e şöyle anlattı:
“Saldırıyı, parktaki kör bir noktada yaşadım. Önce arkadan bir yumruk geldi ve görebildiğim kadarıyla dört kişiydiler. Yere düştüğümde sırtıma vurmaya başladılar. Kendimden geçtim bir süre. Her biri küfür ediyordu, Türkçe konuşuyorlardı. ‘Sıra diğerlerine de gelecek’ gibi tehditlerde bulundular. ‘Vatansızlar, şerefsizler’ diye küfürler ve hakaretler ettiler. ‘İstesek hepinizi öldürürüz bu size az bile’ dediler. Ben yere düştüğümde şiddetli bir yumruk aldım gözüme. Sonra sol kaşıma bir yumruk aldım. O an kendimi iki elimle kafamı korudum. Ellerinde küçük bir sopa vardı.”.

Hem Erk Acarer’in hem de Yavuzel’in isimlerinin “infaz listesi” de olduğu belirtilmişti. Bilindiği gibi ODAK yazarları da Erdoğan yanlıları tarafından tehdit edilmişlerdi. Birden fazla infaz listesi olduğundan söz ediliyor. Erdoğan iktidarının 2017 yılında İspanya’da gözaltına aldırttığı Odak Dergisi yazarı Hamza Yalçın konuyla ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Teslim olacak değiliz. Ülkemiz, halkımız ve insanlık onuru için canımız feda olsun.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.