Remzi Aksu isimli erkek boşandığı kadını silahla katletti, davada şahit olan komşusunu da bıçakladı!

0
101

Tekirdağ ilinin Çerkezköy ilçesinde Remzi Aksu isimli erkek (44), kendisinden boşanan Ayşe Aksu’yu (43) tabancayla vurarak katletti. Ardından boşanma davasında şahitlik yaptığı belirtilen komşusu Volkan A.’yı (41) da evine giderek yaraladı. Aksu daha sonra kaçtı.

DHA’nın haberine göre; olay, sabah saatlerinde İstasyon Mahallesi Doğan Sokak’ta meydana geldi. Kendisine şiddet uygulan Remzi Aksu’dan boşanan Ayşe Aksu, 3 çocuğunu alarak aynı mahallede başka bir eve taşındı.

İlçede boya, badana işleri uğraşan Remzi Aksu, bu sabah, takip ettiği Ayşe Aksu’nun oturduğu binanın önüne gitti. Bir süre sonra Ayşe Aksu, kızını okula götürmek için evden çıktı. Tabancasını çeken Remzi Aksu, Ayşe Aksu’ya kızlarının gözü önünde ateş etti. Ayşe Aksu’nun vücuduna 2 kurşun isabet etti, Remzi Aksu ise motosiklete binerek kaçtı.

İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Ayşe Aksu’nun hayatını kaybettiği belirlendi.

Şahitlik yapan komşusunu da yaradı

Olayın ardından Remzi Aksu, boşanma davalarında şahitlik yaptığı belirtilen komşusu Volkan A.’nın İstasyon Mahallesi Yazgan Sokak’taki evine gitti. Zemin kat pencerenin camını çekiçle kırarak içeri giren Aksu, eşi ve 2 çocuğuyla evde bulunan Volkan A.’yı tabanca ile sırtından vurarak yaraladı. Yaşanan arbedede Remzi Aksu, Volkan A.’nın eşi Fatma A.’yı da çekiçle yaraladıktan sonra kaçtı. Yaralanan Volkan A. ile eşi Fatma A., Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.