Röportaj sırasında Erdoğan’ı eleştiren vatandaş, “Sarı öküzü vermeyeceğiz” dedi, tutuklandı

0
408

Antalya’da sokak röportajında konuşan İsmail Demirbaş isimli vatandaş, ülkenin ekonomik koşullarını eleştirdiği için evi basılarak gözaltına alındı. Adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakılan Demirbaş,  “Ülkemin geldiği duruma üzülüyorum. Ben bildiklerimi söylemeye devam edeceğim” ifadelerinde bulundu.

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine göre Demirbaş ikinci kez konuştuğu röportajında bu sefer yine hükümeti ve Erdoğan’ı eleştirdi. Evi tekrar polisler tarafından basılan Demirbaş hakkında bu sefer de ev hapsi kararı verildi.

Kararın ertesi günü itirazda bulunmak için Adliye’ye giden ve dilekçe veren Demirbaş hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Antalya E Tipi Hapishanesine gönderilen İsmail Demirbaş’ın oğlu Melih Demirbaş geçtiğimiz hafta babası ile görüştü. Duruma tepki gösteren Melih Demirbaş, “Babam kötü bir şey yapmadı. Düşüncelerini ifade ettiği için birçok şey yaşadı. Kendisi suç işlemedi. Maalesef yaşadığımız bu ülkede insanlar kendi düşüncelerini ifade ettikleri için tutuklanıyorlar. Bir an önce babamın serbest bırakılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.