Rus YouTuber canlı yayında bin dolar için hamile kız arkadaşını öldürdü

0
564

Stas Reeflay isimli Rus Youtuber, canlı yayında 1000 dolar için hamile kız arkadaşını soğukta bekleterek ölümüne sebep oldu.

Yerel medyadaki habere göre, Rus asıllı Stas Reeflay adlı YouTuber’a canlı yayın sırasında bir izleyici, kız arkadaşını soğukta bekletmesi karşılığında 1000 dolar vereceğini söyledi.

Bu teklifin üzerine Reeflay’ın, kız arkadaşı Valentina Grigoryeva’yı sadece iç çamaşırlarıyla sıfırın altında soğukta beklemesi için balkona kapattığı belirtilirken, Grigoryeva’nın hipotermi sonucu olay yerinde hayatını kaybettiği ifade edildi.

YAYIN YAPMAYA DEVAM ETTİ

Kadının balkonda olduğu süre boyunca yayını kesmeyen Reeflay’in, genç kadının fenalaşması sonrasında sağlık görevlilerini çağırdığı sırada da yayın yaptığı belirtildi. Bir çok sosyal medya kullanıcısı, YouTube’a ‘kadınlara yönelik şiddet ve zulüm sahnelerini sorunsuzca gösterdiği’ gerekçesiyle tepki gösterdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Genç kadının ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edilirken, Rusya Soruşturma Komitesi,  “Evinde cesedi bulunan genç adamın ölen kişiye karşı olası hukuka aykırı eylemleri olup olmadığı kontrol edilecek” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.