Sağlık Bakanlığı ilk yetkiyi Menzilcilere verdi!

0
432

Sağlık Bakanlığı içerisinde Menzil Cemaati örgütlenmesi gittikçe kuvvetlenirken, Bakanlığın bir de cemaatin hastanesi olarak bilinen Emsey Hospital’a Sağlık Turizm Yetki Belgesi verdiği ortaya çıktı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Sağlık Bakanlığı iştiraki olan ve geçen yıl kurulan Uluslararası Sağlık Hizmetleri A. Ş.’nin (USHAŞ) açıkladığı Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Almaya Hak Kazanan Özel Sağlık Tesisleri listesinde ilk Sağlık Turizmi Yetki Belgesi’nin 2017 yılında “ST-0001” sertifika kodu ile İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan Özel Emsey Hospital Hastanesi’ne verildiği belirtildi.

Listede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’nin Sağlık Eğitim Uygulama Merkezi ve AKP’li Ethem Sancak’ın kardeşi Haydar Sancak’ın ortağı olduğu Medical Park Hastanesi de yer aldı.

Belgeyi ilk alan Emsey Hospital’in Menzil Cemaati’nin hastanesi olduğu biliniyor. Hastane, geçtiğimiz sene cemaatin lideri Gavs Abdulbaki El-Hüseyni’nin hastane odasında çektirdiği fotoğrafla biliniyor. Menzil liderinin odada çay içerken çektirdiği fotoğrafta, odanın şatafatlı görüntüsü, varaklı süslemeleri, lüks halı ve duvar kağıtları dikkati çekmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.