Sağlıkta şiddet bitmiyor; hasta yakını hemşirenin burnunu kırdı!

0
79

Merve Tıp Merkezi’nde hemşire olarak çalışan Süleyman G., bir hasta yakını tarafından darp edildi. Gözünde morluklar oluşan ve burnu kırılan hemşire, saldırgan hakkında şikayetçi oldu.

İstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunan Merve Tıp Merkezi’nde bir sağlıkta şiddet vakası daha yaşandı.Merve Tıp Merkezi’nde hemşire olarak çalışan Süleyman G., gece 02.00 civarında hastane doktoruyla birlikte muayene ettikleri hastanın yakını tarafından sabaha karşı darp edildi. Gözünde morluklar oluşan ve burnu kırılan hemşire Süleyman G., hasta yakınının kendisine “Ben gel dediğimde geleceksin” dediğini iddia ederek şiddet uygulandığını belirtti. Hemşire, konuyla ilgili şikâyetçi oldu.

Konuya ilişkin BirGün’e konuşan Süleyman G., yaşananları şöyle anlattı: Gece 2 buçuk arası bir genç kalp ritim bozukluğuyla geldi. Taburcu ettik ve gitti. Ondan sonra sabaha karşı tekrar geldiler. Hasta yakını beni arabadan eliyle çağırdı. Ellerinde alkol şişeleri de vardı. Ondan sonra ‘ben çağırınca geleceksin’ dedi. Daha sonra görüntülerde de görüldüğü üzere şiddet uyguladı. Tamamen durduk yere oldu. Konuyla ilgili şikâyette bulundum. Olay esnasında polisi aradıklarını ancak polislerin olaydan ancak yarım saat sonra geldiklerini ifade eden Süleyman G., müşahede altında tutulduğunu da ekledi. Süleyman G., “Polis onlar gittikten sonra geldi. Şu anda burnumda kırık var. Sağ gözümde morluk, sol gözümde de bulanık görme var. Hastanede müşahede altındaydım, bir süreliğine eve geldim, yine müşahede altında kalmaya devam edeceğim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.