Salgına rağmen karlarını yüzde 47 artıran Sabancı’lar ’17 gün kapanamayınca’ New York’a tatile gitti

0
211

2021 yılının ilk çeyreğinde net karlarını yüzde 47 artırdıklarını açıklayan Sabancı Holding ailesinin üyeleri, ’17 gün kapanamayınca’ New York’a tatile gitti.

İnsanların açlıktan ve işsizlikten intihar ettiği ülkemizde, burjuvazi servetine servet katıyor, lüks yaşamından ödün vermiyor ve bunu paylaşmaktan da utanmıyor.

Türkiye’de 17 günlük kapanma kararına gelemeyen zenginler soluğu tatil bölgelerinde alırken, yoksul halka ceza üstüne ceza kesen kolluk kuvvetleri, bunları ise görmezden geliyor.

Öte yandan Türkiye’nin kimi zenginleri ise bu süreçte “kapanmalarını” yurt dışında geçiriyor. Sabancı ailesinden ve YA-SA Holding Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Sabancı ile eşi Pınar Sabancı New York’a tatile gittiğini paylaştı.

Hemen kapanma öncesi aile üyelerinden Arzu Sabancı da boğaza yapışık evinden fotoğraflarını paylaşmış ve sosyal medyada tepki toplayan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Aşı da olsanız, hastalığı geçirmiş, antikorunuz da olsa risk her zaman var. Evde kalmaya, işiniz müsaade ediyorsa sokağa çıkmamaya, çift maske ve mesafeye devam… Tam kapanma olmasa bile biz kendi irademizle tam kapanma yapabiliriz…

Yaz aylarını, güzel günlerin hayalini kurarak, umudumuzu kaybetmeden… Sakın evde sıkıldık demeyin. Rahat nefes aldığını güne… Evinizde olduğunuza şükrederek, evde kalmaya devam.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.