Sarayın şarkıcısı Yusuf Güney’den, kadına şiddet uygulayan polislere tam destek: “Polisimizin yanındayım”

0
582

Saray şarkıcısı Yusuf Güney, Kadıköy’de maskesini uygun takmadığı için genç bir kadına şiddet uygulayan polisleri savundu. Güney, “polisimizin yanındayım” dedi.

Kadıköy’de önceki gün yapılan koronavirüs denetimlerinde maskesi olmayan bir kadına polis müdahale etti. Kadının gözaltına alınması sırasında, polis kadına şiddet uyguladı. İstanbul Valiliği olayla ilgili açıklama yaparak, hakkında soruşturma başlatılan polis memurlarının görevden uzaklaştırıldığını belirtti. Kısa sürede gündem olan konu hakkında video yayınlayan şarkıcı Yusuf Güney ise polislerin arkasında olduğunu belirtti.

Güney, sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili  şu yorumları paylaştı: “Ülkemin kolluk kuvvetlerine, şanlı Türk polisine hakaret eden, tekme atan ve ağzına geleni sayıp günün sonunda da ‘Ben kadınım, bana dokunamazsın. Sen kimsin?’ diye hitap eden üslup yoksunlarını şiddetle kınıyorum. Polisimizin de sonuna kadar yanındayım. Ne zaman canınız yandığında polis diye bağırıp medet umuyorsanız lütfen biraz saygınız olsun. Yeter bu nedir böyle? Yeni neslin gençliği hep böyle. Polisin bir hatası varsa gider savcılığa şikayet edersin. dokunulmazlığı dahi olsun kim olursa üzerinde üniforması olan kolluk kuvvetlerine tekme atamaz” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.