Sarayın türkücüsü Yavuz Bingöl: “Dik ve düzgün bir hayat yaşamak gerekiyor, ben hep öyle yaşamaya çalıştım”

0
87

Erdoğan’a yaranmaya çalışan Saray türkücüsü Yavuz Bingöl, Posta Gazetesi’nden Oya Çınar ile yaptığı röportajda dik ve düzgün bir hayat yaşamak gerektiğini ifade ederek, kendisinin hep bu şekilde yaşamaya çalıştığını aktardı.

Bingöl, Çınar’ın “Ülke ve dünya gündemiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna “Mülteci sorunu büyük… İleride bu ülkenin ne terör sorunu ne FETÖ sorunu mülteci sorunu kadar önde olacak. Tabii bu ülkenin Osmanlı’dan gelen bir geleneği var. 600 yıl boyunca din, dil, ırk gözetmeksizin onca insanı aynı topraklarda barındırmışız. Türklerde komşusuna el uzatmak bir gelenektir. Ama entegrasyon sürecinin çok iyi çalışması gerekiyor” yanıtını verdi.

“Kapitalizmin son 50 yılı kaldı”

Nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine ilişkin soru üzerine Bingöl, “Valla ben, kapitalizmin sonunun geldiğini, son 50 yılını yaşadığını düşünüyorum. İnsan onurunu korumak için, insan vicdanına daha yakın yeni bir düzen kurulması gerekiyor. Toplum katmanları arasındaki uçurum açıldıkça, fakirleşen insan çoğaldıkça bu düzenin böyle gitmeyeceğini daha net görüyoruz hepimiz. Başka bir şey olacak, olması gerek” diye konuştu.

“Dik ve düzgün bir hayat yaşamak gerekiyor”

Bingöl, Oya Çınar’ın “Duygusal olarak nasıl hissediyorsunuz şu an?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Memleketin hali nasılsa, hepimiz biraz öyleyiz. İnşallah ülkemizin geleceği çok daha güzel olacak. Çok ülke gezdim, dünyanın pek çok yerine gittim ama bu kadar bereketli toprakları, bu kadar güzel insanı bir arada görmedim. O yüzden kendimi ve ülke insanımızı çok şanslı buluyorum. Bir saniye sonramıza bile hükmedemeyeceğimize göre, dik ve düzgün bir hayat sürmek gerekiyor. Ben hep böyle yaşamaya gayret ettim. Hatasız insan yoktur elbette ama kırdığım insan sayısı çok azdır herhalde.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.