Savaşla Birlikte Muhalefete Yönelik Cadı Avı da Başladı: Birgün Gazetesi İnternet Sorumlusu Hakan Demir Gözaltına Alındı!

0
2420

Dün akşam saatlerinde başlatılan operasyonunun ardından Emniyet Genel Müdürlüğü’nden “Türk Polis Teşkilatı” imzasıyla bir açıklama yayınlanmış ve operasyon aleyhine yayın yaptığı belirtilen 78 kişi hakkında işlem başlatıldığı belirtilmişti.

Birgün Gazetesi’nden yapılan açıklamada bu sabah saatlerinde gazetenin internet sorumlusu Hakan Demir’in gözaltına alındığı duyuruldu.

Sabaha karşı evi basılarak gözaltına alınan Demir’in, Vatan Emniyet’te tutulduğu bildiriliyor.

Gazeteden yapılan açıklanmaya göre Demir’in gözaltına alınma gerekçesinin internet sitesinde yer alan haberler olduğu tahmin ediliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün söz konusu açıklamasında “Barış Pınarı Harekatı üzerinden ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik eden, güvenlik güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan, terör örgütü propagandası yaptığı görülen 78 şahıs ile ilgili gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır.” ifadeleri yer almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.