Şebnem Korur Fincancı: “Bir yıl içinde 386 sağlık çalışanını kaybettik”

0
166

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, “386 sağlık çalışanını kaybettik bu bir yıl içinde” dedi.

İBB Sağlık Daire Başkanlığı, İBB Saraçhane yerleşkesinde 14 Mart Tıp Bayramı etkinliği organize etti. Etkinliğe katılan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı çok önemli açıklamalarda bulundu. Fincancı, bir yıl içinde 386 sağlık emekçisinin yaşamını yitirdiğini belirtti. 

Şebnem Korur Fincancı sözlerine şöyle devam etti: “Bu bizim için çok değerli bir an. 14 Mart Tıp Haftası’nda böylesine kıymetli bir adımın hepimizin yüreğine işlediğini ifade etmek isteriz. 4 Mart’tan beri sağlık çalışanlarımızdan kaybettiğimiz kimse yok derken, dün akşam ne yazık ki bir hemşire arkadaşımızın kaybından haberdar olduk ve 386 sağlık çalışanını kaybettik bu bir yıl içinde.

Hızla artan vakalarla karşı karşıyayız. O nedenle de önlemleri almak gerekiyor. Kontrolsüz bir normalleşememe ile karşı karşıyayız; ama en azından biz biliyoruz ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi bunu önlemek için bilimsel çalışma kuruluyla beraber çaba gösteriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne o nedenle de teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.