Selçuk Özdağ’a saldıran faşistin IŞİD’in katliamını övdüğü ortaya çıktı

0
200

Eski AKP Genel Başkan Yardımcısı ve şimdilerde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapan Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyla ilgili gözaltına alınan iki kişinin DTCF’deki faşist yapılanmanın içerisinde olduğu belirlendi.

Selçuk Özdağ’a saldıran iki kişiden birisi olan Abdurrahman Gülseren’in ise kısa süre önce Ankara Ülkü Ocakları’nın Orta Öğretim Birim Başkanı yapıldığı, IŞİD’in gerçekleştirdiği 10 Ekim Ankara Gar Katliamı sonrası ise katliamı öven paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Ankara Gazetecisi’nden Alican Uludağ’ın yaptığı habere göre polis tarafından gözaltına alınan iki kişinin kimlikleri belli. Saldırganlardan birinin ismi sık sık DTCF’deki faşist saldırılarla gündeme gelen Abdurrahman Gülseren adlı faşist olduğu, diğerinin de Gülahmet Türk adlı bir diğer faşist olduğu öğrenilirken, saldırganlar ifadelerinde iş aramaya çıkmışken karşılaştıkları Selçuk Özdağ’a tesadüfen denk geldiklerini ve önce Özdağ’ın kendilerine saldırdığını ileri sürdü.

Faşist Ahmet Gülseren’in Twitter paylaşımları da ortaya çıktı. Gülseren, IŞİD’in Ankara Gar Katliamı’nı överek, “10 Ekim Ankara Gar Katliamını kınıyorum; daha iyisi olabilirdi :)” paylaşımı yaptığı belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.