Selin vurduğu Artvin’de konuşan Tarım ve Orman Bakanı: “Vatandaşımız kendini korumanın yollarını arayacak”

0
85

Selin vurduğu Artvin’in Arhavi ilçesini ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Vatandaşımız kendini korumanın yollarını arayacak, derelerden uzak durmanın yollarını arayacak” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Artvin’in Arhavi ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.

Bölgede yağışların süreceğini hatırlatan Bakan Pakdemirli, “Bugün de Rize, Artvin ve kuzey bölgelerinde yağış bekliyoruz. Bu yağışlar geçen günlerde aldığımız yağışlar kadar fazla olmasa da toprağın doygun olmasından dolayı tekrar vatandaşlarımızı taşkın ve sel durumlarına karşı uyarıyoruz. Hayatın normale dönmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz, yarına kadar bu çalışmaları bitiririz” diye konuştu.

Bakan Pakdemirli, “Akabinde de hem Rize hem Artvin’de hızlı bir şekilde yapılacak ihaleyle 20 kilometre kadar duvar tahkimatlarını yapacağız. Rize’de 87 taşkın koruma tesisi, Artvin’de de 67 taşkın koruma tesisi aktif şekilde çalışıyor. Eğer ana derelerde bugüne kadar yapılmış tahkimatlar olmasaydı, bölgemizde daha büyük sorunlarla karşılaşabilirdik. Bu konuda tedbir almaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.