Sendika “Patron”ları Doymuyor: Özçelik-İş Başkanı’nın 50 Bin Lira Maaşı ve Süper Lüks Aracı Var

0
1176

Birçok siyasetçi ve sendika “patronu”nun lüks makam aracı sevdasına her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci’nin 1.8 milyon lira değerinde süper lüks makam aracı aldığı ortaya çıktı. Değirmenci’nin maaşının da 30 ile 50 bin lira arasında olduğu belirtildi.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre Başkan Değirmenci, değeri yaklaşık 1.8 milyon lira olan BMW marka bir araç aldı. Süper lüks BMW’sine özel plaka da yaptıran Değirmenci, memleketi Kayseri’nin plakası olan “38”i de plakanın sonuna ekletti.

Aracı kampanyayla 1.3 milyona aldığını belirten Sendika Başkanının hali hazırda Audi marka bir makam aracı bulunuyordu.

BMW aldığını doğrulayan Değirmenci, “AUDI arıza yapıyordu, yolda kalıyordu. Oturduk, yönetim kuruluyla konuştuk. Önce, yeni bir Audi’yi sorduk. ‘Kaç lira’ dedik. ‘800 bin’ dediler. ‘Kaç yıl gider’ dedik, ‘4 yıl’ dediler. Sonra BMW’yi sorduk. ‘Fiyatı ne’ dedik, ‘1 milyon 800 bin lira’ dediler. Kampanya varmış, 1 milyon 300 bin liraya veririz dediler. ‘Ömrü kaç yıl’ diye sorduk, ‘10 yıl’ dediler. Baktık, sendikamızın menfaatleri için bu daha uygun, bunu almaya karar verdik. Benden sonra gelecek olan arkadaşa da hem yeni bir araba hem de yeni bir bina bırakmış olacağım.” dedi.

Maaşının yükseltildiği iddiası üzerine de açıklama yapan Başkan Değirmenci, “Oturduk, konuştuk. Bir düzenleme yaptık. Benim yönetim kuruluyla maaşım aynıydı. Arkadaşlar ‘Başkanım, siz bizden daha çok çalışıyorsunuz’ deyince benim maaşım biraz daha arttırıldı. Maaşım 30 bin ile 50 bin arası. Ben Kayseriliyim, tasarrufu iyi bilirim. Sendikamdan herhangi bir temsil gideri ya da benzeri bir harcamada bulunmam.” dedi.

Net asgari ücretin 2 bin 20 lira olduğu bilinirken sendika patronlarının maaşları ve lüks merakları tepkilere yol açtı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.