Sosyal medyaya kimlik numarasıyla girme uygulaması yolda!

0
432

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan, sosyal medya kısıtlamalarına ilişkin yeni bir “sinyal” geldi.

Erdoğan ziyaret ettiği taksi durağında bir şoförün “Twitter’a TC kimlik numarasıyla girilsin.” önerisine, “O da olacak inşallah.” diye yanıt verdi.

Erdoğan, dün Üsküdar’daki NATO isimli bir taksi durağına ziyarette bulunarak, duraktaki şoförlerle “sohbet” etti. Yandaş A Haber, şoförlere Erdoğan’la ne konuştuklarını sorduğunda şoförlerden biri “Ben özellikle Twitter’a TC kimlikle girilmesini kendisinden rica ettim. ‘Önümüzdeki zamanda o da olacak inşallah’ dedi.” şeklinde yanıt verdi.

Geçtiğimiz Nisan ayında MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Meclis Başkanlığı’na “İnternet ortamında yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi” hakkında kanun teklifi sunmuştu. Kanun teklifiyle ilgili Öztürk, “Türkiye’den günlük erişimi 500 binden fazla olan, yurt içi veya yurt dışı merkezli sosyal ağ sağlayıcılarına Türkiye’de temsilcilik açma ve temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmekte, sunmuş oldukları hizmetten yararlanmak isteyenlerden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası isteme zorunluluğu getirilerek Türkiye’de sahte hesap açılmasının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.