Soylu, “bağımsız” yargıdan çete lideri Sedat Peker’in kendisiyle ilgili iddiaları araştırmasını istedi

0
156

AKP’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak çete lideri Sedat Peker’in kendisine yönelttiği iddiaların araştırılmasını istedi. Soylu ayrıca Peker hakkında “hakaret ve iftira” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’dan  yapılan açıklamada, Sedat Peker’e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında kısa süre önce kolluk kuvvetlerince operasyon yapıldığı hatırlatılarak, “Söz konusu videoda iddia edilen, DYP Genel Başkanlığı adaylığı sürecinde müvekkilimin kongre salonuna, teşkilat binalarına sokulmadığı, şüphelinin de o süreçte müvekkilime yardım ettiği, şüpheliye korumanın müvekkilim tarafından verildiği, hakkında dosya hazırlandığına dair müvekkilim tarafından şüpheliye haber verildiği, müvekkilimin İstanbul’u kendisinin yönetmediğini, başkaları tarafından yönetildiğini söylediği, şüphelinin yurt dışına kaçışı sürecinde haber aldığı, yurt dışından dönüşüne dair kendisine söz verildiği iddiaların araştırılmasını talep ediyoruz” denildi.

Soylu ayrıca Peker’in kendisine yönelik sözleriyle ilgili “hakaret ve iftira” suçlaması ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda da bulundu. Başvuru dilekçesinde Peker ile beraber hareket edenlerin tüm iletişim ve irtibatlarının tespit edilmesi, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması istendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.