Soylu’nun hedef gösterdiği Barış Atay’a saldırı

0
927

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün sosyal medya üzerinden hakaret ederek hedef gösterdiği Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, İstanbul Kadıköy’de bir grubun saldırısına uğradı.

Partiden yapılan açıklamaya göre, gece saatlerinde beş kişilik bir grup, arkadaşıyla birlikte gittiği bir mekândan çıkan Barış Atay’a “vatan haini” diyerek saldırdı. Grubun saldırısına uğrayan Atay, Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde bir süre tedavi gördü. Hastane çıkışında kısa bir açıklama yapan Atay, “Şu an iyiyim, ciddi birşey yok. Salı günü basın açıklaması yapacağız.” dedi.

Ne Olmuştu?

Barış Atay, sosyal medya hesabı üzerinden Batman’da İpek Er’e tecavüz ederek ölüme sürükleyen uzman çavuş Musa Orhan’ın arkadaşlarıyla yaptığı mesajlaşmalara ilişkin haberi sosyal medya hesabından paylaşmış, Bakan Soylu’yu etiketleyerek, “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Atay’ın paylaşımına yanıt veren Soylu ise, “Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP’den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; Benden “tecavüzcü kollayıcı” olmaz da Senden tam tecavüzcü olur… Tuma’nın kollayıcısı Dikkat yakalanma…” diyerek hedef göstermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.