Süleyman Soylu: “PKK’nın tamamı dinsizleştirilmek üzerine kurulmuştur, PKK bir kadın örgütüdür”

0
107

AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sarayın destekçisi A Haber isimli kanala konuk oldu.

Süleyman Soylu A Haber’de Gara operasyonuna dair soruları yanıtladı. PKK’nin dinsizleştirilmek üzere kurulmuş bir örgüt olduğunu, PKK’nin bir kadın örgütü olduğunu ifade etti.

Soylu PKK ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Ve PKK’nın tamamı dinsizleştirilmek üzere kurulmuştur. PKK bir kadın örgütüdür. Çünkü ailenin temeli orda kadındır. Geleneksel toplumda oradan kadını çekip alıp onu başka bir noktaya taşımak için bunu istismar etmiştir. PKK sadece bir silahlı örgüt değildir PKK aynı zamanda bir kültürel terörizm örgütüdür. Orada bir kültürel terörizm ortaya koymaktadır. İnanç, sadakat, ahlak… Bütün bunların tamamını perişan etmiştir.

“Bazı ideolojik aileler var”

Soylu ayrıca Boğaziçi’nde AKP’nin atadığı rektörü protesto eden öğrencilerin aileleri ile iletişime geçtiklerini de belirtti. Aileler içerisinde bazı “ideolojik aileler” olduğunu belirten Soylu, bu ailelerin kendilerine tepki gösterdiğini şu cümleler ile anlattı:

“Orada rektör atanmış. Burada söylemek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımız bir ismi verdi. Ben Gezi iddianamesini okudum, tüylerim ürperdi… Kavala sistemi kurmuş, eşi de Boğaziçi Üniversitesi’ne konuşlanmış. Ben birini daha aradım. Üstün Ergüder… Bu işlerle uğraştığını biliyorum. Halen bu işleri kaşımak için yazılar yazıyor. Hadi reddetsin de göreyim. 80 yaşında yazık. Bu ülkenin ekmeğiyle büyümüş. Orada oturacaklar, çocuklarımıza sırtını dönecekler. Dönenlerin çoğunluğu emekli öğretim üyeleri, ayıp bu ya… Sizden beklediğimiz bu mu? Sizin ilminizi, eğitiminizi kim engelledi? Tam tersi!150 öğrencinin ailesini bilgilendirme yaptık. ‘Bakın terör örgütleri bu işe girdi nolursunuz siz de yardımcı olun, çocuklarımızı buradan çekip çıkaralım’ dedik. 150 aile ‘üstümüze düşeni yapacağız’ dedi. Bazı ideolojik aileler ‘Siz bu işe karışmayın’ dedi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.