Süleymancılar tarikatının yurdunda 60’a yakın çocuk koronavirüse yakalandı

0
122

CHP Ordu milletvekili Mustafa Adıgüzel, Süleymancılar isimli cemaatin bir yurdunda 60 çocuğun birden koronavirüse yakalandığını duyurdu. Adıgüzel ayrıca pandemi sürecinde kapalı olması gereken yurdun nasıl açık olduğunu sordu.

“Ordu Çaybaşı ilçesinde Özel Çınar Yurdu’nda kalan yaklaşık 60 yavrumuzun hepsinin birden covid olduğu haberini aldık.” diyen Adıgüzel, pazartesi yüz yüze eğitime başlayan bazı sınıflar ile de vakaların Köklük ilköğretim okuluna sıçradığını, okulun da karantinaya alındığı öğrendiklerini belirtti.

Adıgüzel Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a şu soruları yöneltti:

“Pandemide kapalı olması gereken bir yurt neden faaliyettedir? Türkiye’de bu şekilde faaliyette olan kaç tane cemaat yurdu vardır? Buranın açık olduğu bakanlığınızın birimleri tarafından biliniyor muydu, en son denetlenmesi ne zaman yapıldı? Burada öğrencilerin tamamının hasta olmasına varan süreçte bu sağlıksız koşulların denetlenmesini kim yapıyor? Bu kadar sürede buraya milli eğitim ya da sağlık görevlisi ulaşmadı mı? Millet bu çocukları size emanet etti, siz kime emanet ettiniz?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.