Susurluğu anımsatan olay: Reyhanlı ve Ulukışla saldırıları nedeniyle kesinleşmiş cezaları bulunan ‘firari’ IŞİD’li Konya’da trafik kazası geçirerek öldü!

0
523

Susurluğu andıran bir olay daha yaşandı. “Hayalet komutan”, “İkinci Yeşil” olarak da bilinen ve ismi sık sık MİT ile birlikte anılan IŞİD’li Heysem Topalca’nın bulunduğu aracın bir tırla çarpıştığı ve Reyhanlı ile Ulukışla saldırılarından aranan ve kesinleşmiş cezası bulunan Topalca’nın bu kazada öldüğü kaydedildi.

Gazeteci Cevheri Güven’in haberine göre 10 Şubat’ta Topalca’nın içinde bulunduğu araç, Konya’nın Karapınar ilçesinde bir tırla çarpıştı. Kaza sonrası Topalca olay yerinde hayatını kaybetti.

Karapınar- Konya yolu Akçayazı Mahallesi Merdivenli mevkisinde saat 21:00 sıralarında içinde Heysem Topalca’nın bulunduğu 68 KH 911 plakalı otomobil ile 06 KH 8433 plakalı tır çarpıştı.

Otomobilde bulunan Heysem Topalca (54), Macit El Hacı Ali (33) ve Bilal El Muhammed (21) yaşamını yitirdi. Döne Abdullah (55), Nureddin El Hac Ali (19), Abdullah El Hac, İbrahim El Muhammed (30) ve Halit Bargut (15) da yaralandı.

Kaza sonrası gözaltına alınan tırın şoförü Mustafa Usta, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Hakkında mahkumiyet kararı bulunan ve arandığı ifade edilen Heysem Topalca’nın ölümü ise kamuoyundan gizlendi.

11 Mayıs 2013’teki Reyhanlı patlaması ve 20 Mart 2014’te Niğde Ulukışla’daki IŞİD saldırısı davalarının ‘firari’ sanığı olan Topalca hakkında Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 29 Aralık 2015’te verdiği 12 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunuyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.