Tacizci Şeyh’e; Gülen Cemaati, Trump ve Biden komplo kurmuş

0
129

12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Uşşaki Tarikatı lideri Eyüp Fatih Şağban, bugün  hakim karşısına çıktı. Şağban mahkemede, Trump ve Biden’in kendisine komplo kurduğunu söyledi.

Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki dergahında, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah takma adlı Eyüp Fatih Şağban’ın ilk davası; bugün Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’de görüldü.

Eyüp Fatih Şağban hakkında hazırlanan ve 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, ‘Zincirleme şekilde çocukların cinsel istismarı’ suçundan 15 yıldan 40 yıl 1 ay 15 güne kadar, ‘Çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan ise 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Fatih Şağban tutuklu bulunduğu cezaevinden, 12 yaşındaki çocuğun ailesi ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yönetimiyle duruşmaya katıldı.

Şağban’ın savunmasından konuyla ilgili kısım şöyle: 

“-Trump’un aldığı karar ve Biden’in de görüş olarak bildirdiği üzere İslam cemaatlerini bitirmek için saldırılar başlamıştır. FETÖ Terör örgütüne karşı yaptığımız reddiyeler nedeni ile bu durum başımıza getirilmiştir.

-FETÖ’ye yardım ve yataklık yapmanın haram olduğuna ilişkin fetvam nedeni ile hedefe alındık. Başka cemaat liderlerine yönelik kumpaslarda yapılmıştır.

-15 Temmuz darbe girişiminde 3 şehit veren ve bu yapı ile mücadele eden cemaatimiz bu saldırı ile ağır yara almıştır. İnanıyorum Türk Yargısı kumpası bozacaktır.

-17-25 Aralık öncesi isimsiz ve adressiz bir mail ile cemaatimizin olmayan yurdunda tecavüz olduğu iddiası ile suç dosyası oluşturulmak istenmiş ancak 17-25 Aralık sonrası FETÖ yapısının zayıflaması üzerine takipsizlik kararı verilmiştir. Cübbeli Ahmet isimli bir vaiz aynı kumpaslara destek olarak cezaevinden çıkmıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.