Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın yürek ferahlatan(!) açıklaması: “180 bin değil, huzur haklarıyla 62 bin 500 TL maaş alıyorum”

0
98

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 180 bin lira maaş aldığı iddialarını yalanlayarak, huzur haklarıyla birlikte 62 bin 500 lira maaş aldığını söyledi. Poyraz’ın bir ayda aldığı maaş 22 asgari ücrete denk geliyor.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’a konuşan eski AKP milletvekili Poyraz, görev yaptığı şirketleri ve nereden huzur hakkı aldığını gösteren tabloyu paylaştı. Kanunlar uyarınca yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerin yalnızca birinden Gübretaş’tan 12 bin lira aldığını, ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Personeli Sosyal yardım Vakfı’ndan da 5 bin 750 lira huzur hakkı aldığını açıkladı.

Sosyal medya kullanıcıları, 62 bin lira aylık maaşı “az” olarak gösteren Poyraz’a “azmış” etiketiyle tepki gösterdi. Tepkilerden bazıları şöyle:

“Utanmadınız mı adama iftira atıyorsunuz. Aldığı maaş neyine yetsin.
Yardım falan mı toplasak? #azmış”

“Şaka mı bu #azmış neredeyse benim 1 yıllık maaşım sizin aldığınız maaşın yarısı anca oluyor. Siz için bu maaş az ama biz yetinmeyi öğrenmeliyiz haklısınız(!)”

“He tamam ya bizde fazla sanmıştık pardon. #azmış kudurmuştan beterdir derler”

“Ben de bir mühendis olarak bu maaşın 20’de 1’ini alıyorum. Diyeceklerim bu kadar… #azmış”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.