TCDD’nin gayrimenkullerine değer biçiliyor: “Her şeyi sattınız, sıra demiryollarına mı geldi?”

0
113

Vakıfbank Gayrimenkul Değerleme A.Ş., TCDD’nin toplamda 18 ili kapsayan 2’nci ve 7’nci bölge müdürlükleri sınırları içerisinde bulunan geyrimenkullere değer biçmek için çalışmalara başladı.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise konuya tepki göstererek, “Her şeyi sattınız, sıra demiryollarına mı geldi?” sorusunu sordu.

“Önce 2 firma yük taşımacılığı faaliyetlerine başlatıldı. Sürekli demiryollarında yolcu taşımacılığının zarar ettiği söylemi yayılıyor. Bunların altında yatan ise özelleştirme için altyapı hazırlanıyor olmasıdır” ifadelerinde bulunan Yalım, şunları söyledi:

“Demiryollarının özelleştirilmesi konusu belli aralıklarla gündeme geliyor. Bu konunun da kasıtlı olarak zamana yayılarak halkın nabzını tutarak yapıyorlar. Ya kimse duymadan sessiz sedasız devlette kar yapan kurumlar satılıyor. Ya da sık sık gündeme getirip altyapıyı oluşturup satış yok diyerek milletin aklıyla oynayarak özelleştirme yapıyorlar. Demir yollarında yapılan gayrimenkullerin değerlerinin hesaplanmasından da özelleştirme şampiyonu iktidarın yine bir satışa hazırlandığını gösteriyor. Tabi bunu da yine sessiz sedasız yapıyor. Ne de olsa alıcı hazır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.