THK kayyımı Cenap Aşçı , yangınların olduğu gün düğündeymiş

0
123

THK kayyımı Cenap Aşçı, Türkiye’de 7 şehirde 21 noktada orman yangınının çıktığı gün düğünde olduğunu açıkladı. 

Türkiye’nin dört bir yanında çıkan yangınlara müdahale etmede yetersiz kaldığı için eleştirilen THK Kayyım Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, CNN Türk yayınına bağlanarak yangınların çıktığı gün düğünde olduğunu söyledi. Aşçı, “Bu akşam bir özel durumum vardı. Çocukluğundan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı. Oraya gitmek durumunda kaldım. Orada Sayın Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanımız da aramış, ona da ulaşamadık hakkını helal etsin. Ondan da özür diliyoruz bu anlamda” ifadelerini kullandı. 

Yangın söndürme uçaklarına yönelik eleştirilere yanıt veren Aşçı, kurumun mali kriz içinde olduğunu vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu: “Ben bu kurumun genel başkanı değilim. 2019’da yönetim krizi vuku bulmuş, mali kriz had safhaya gelmiş, biz de medeni kanuna göre kayyum heyeti olarak buraya atandık. Kurum, 10 taneye bankaya 1,5 milyar lira borcu olan bir kurum. Borçlarımızı yapılandırdık.” Kullanılmayan yangın söndürme uçaklarıyla ilgili bilgi veren Aşçı, bu uçakları kaldırmak için 4 milyon liralık yatırım gerektiğini belirtti.

Ayrıca Aşçı, çıkarılan pilotlar için de “Pilotları çıkardık çünkü bu kurum borca batmış. Hiç iş yapmadan pilotları tutsaydım onların bana maliyeti 25 milyon lira olacaktı. Şu anda 25 milyon lira maliyeti uçuş yapmadan, bir ton su akmadan vermiş olacaktım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.