TİP Milletvekili Ahmet Şık’tan Cumhuriyet gazetesindeki görevinden istifa eden Aykut Küçükkaya’nın açıklamasına eleştiri

0
174

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa eden Aykut Küçükkaya,
bugün Twitter hesabından istifasıyla ilgili açıklamada bulundu. Küçükkaya, “Cumhuriyet Gazetesi’nin savunduğu ilkelere yakışmayan, emek ve sendika karşıtı tavır nedeniyle tercihimi yazı işleri ekibimden, Cumhuriyet’e büyük emek veren tüm çalışma arkadaşlarımdan ve gazetem Cumhuriyet’le özdeşleşmiş sendikadan yana alıyorum” ifadelerini kullandı.

Küçükkaya’ nın istifasını sosyal medya hesabından eleştiren Türkiye İşçi Partisi milletvekili Ahmet Şık, “AKP/Pelikan çetesinin kurduğu komplo ile iş arkadaşlarının tutuklanmasında Alev Coşkun’un tetikçisi olarak görev ve rol almakla yetinmeyip bir de savcı tanıklığı yapan kişi ilkeli olmaktan, saygıdan bahsediyor.” açıklamasında bulundu.

Ahmet Şık bir diğer paylaşımında, “TGS’nin o dönemki İstanbul İl Başkanı ve bir genel merkez yöneticisinin de komploya dahil olup savcıya tanıklık yaptığını, sendikanın ilkeleriyle çelişen bu duruma rağmen görevlerinde kaldıklarını da ekleyelim” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Gazete Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.