Tosuncuk “Çiftlik Bank’ı kurarken dönemin başbakanı Binali Yıldırım ile görüştüm”

0
93

Çiftlik Bank’ın kurucusu, Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, mahkemeye sunduğu savunmada dönemin başbakanı Binali Yıldırım ile görüştüğünü iddia ederek, asıl kendisinin dolandırıldığını belirtti.

Halk TV’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, Aydın’ın mahkemeye verdiği 4 sayfalık dilekçede, “Çiftlik Bank üyeleri içinde her kesimden kişiler vardı. İçinde milletvekilleri, doktorlar, mühendisler, hakimler, savcılar, avukatlar, sayıları binleri bulan asker ve polisler, lisans ve yüksek lisans mezunu on binlerce insan vardı. Benim ağzımdan çıkan her kelimenin doğruluğunu teyit edebilecek imkanı olan, devletin bilgi sistemlerine doğrudan erişim olan insanlar. Ben ise ortaokul mezunu bir insanım. Bu kadar kültürlü, bilgili ve eğitimli, kanunlarımızı benden daha iyi bilen, kanunlarımızda açıkça yasaklanan, katılımcı olmanın bile suç sayıldığı piramit sisteme bunca insanı nasıl dahil etmiş olabilirim?” ifadeleri yer aldı.

Eski kayınpederi ve çalışanları tarafından dolandırıldığını iddia eden Aydın, “Genelde yurtdışında olduğum için vekaletle kayınpederimi üretim ve dağıtımın başına getirdim. Yetkileri kötüye kullanarak, bazı alım satım ve tesislerimizde usulsüzlükler yapmıştır.” dedi.

Dönemin Başbakanı ile görüştüğünü de belirten Mehmet Aydın, “Henüz küçük bir şarküteri dükkanında faaliyet gösterdiğim dönemde Çiftlik Bank projeme devlet desteği alabilmek için e-devlet üzerinden binlerce projenin tüm detaylarını yazdım. Yurtdışında Çiftlik Bank oyununun bilinirliğini artırıp toplanan dövizle ülke ekonomisine katkıda bulunabileceğimi, tarım ve hayvancılığa katkı sağlayacağımız bir proje olduğunu dönemin başbakanına arz ettim. Dolandırma kastım olsaydı devletten uzak durmam gerekirdi. Ben her zaman devletin desteğini istedim. Açılışını yaptığım tesislere yerel yönetimleri ve devlet erkanını davet ettim.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.