Trump’tan Erdoğan’a mektup: “Türk ekonomisini mahvetmek istemem. Aptallık etme!”

  0
  504

  ABD Başkanı Donald Trump’ın, Erdoğan Suriye’ye saldırmadan önce “Sert adam olma”, “Aptallık etme” ifadelerini içeren bir mektup yazdığı ortaya çıktı.

  Erdoğan’ın Suriye’ye saldırmak yerine SDG ile müzakere etmesini istediği mektupta Trump, SDG ile ilgili “Hiç vermedikleri tavizleri vermeye istekliler” ifadelerinde bulunuyor.

  Beyaz Saray’ın da doğruluğunu teyit ettiği, Fox News kanalının yayınladığı 9 ekim tarihli mektubun Türkçesi şu şekilde:

  “Sayın Başkan,

  İyi bir anlaşmaya varalım! Binlerce insanın katledilmesinden sorumlu olmak istemezsiniz ve ben de Türk ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemem – ki bunu yaparım. Rahip Brunson sırasında size zaten bunun küçük bir örneğini gösterdim.

  Bazı sorunlarınızı çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. İyi bir anlaşma yapabilirsiniz. [SDG Genel Komutanı] General Mazlum sizinle müzakere etmeye istekli ve geçmişte asla vermeyecekleri tavizleri vermeye de istekli. Onun bana yazdığı, benim yeni aldığım mektubun bir kopyasını size gönderiyorum.

  Bu işi doğru ve insancıl bir şekilde hallederseniz, tarih sizi iyi hatırlayacaktır. İyi şeyler yaşanmazsa, tarih sizi sonsuza dek bir şeytan olarak hatırlar. Sert adam olma! Aptallık etme!

  Seni daha sonra arayacağım…”

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.