TSK’da tarikatların örgütlenmesine ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı

0
164

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) öğrenci alımı mülakatlarında yapılan torpiller ile şehit ve gazi yakınları için ayrılan kontenjanların tarikat üyelerine verilmesini gündeme getiren Üsteğmen, konuya ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Gazi Üsteğmen Erhan Kaleli, Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Menzil ve türevi tarikatlar 2023’ü bir milat olarak görüyor. O tarihe kadar sızabildikleri kadar orduya sızmaya çalışıyorlar.” açıklamasını yaptı.

Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç’ın haberine göre, savcılara çağrıda bulunan Üsteğmen Kaleli, söz konusu tarikatların tüm bu örgütlenmeleri göstere göstere yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Telefon kullanımı konusunu karargâh biliyor ve buna izin veriyor. Bu, çok büyük bir istihbarat sorunu. Akıllara FETÖ üyelerinin kullandığı ByLock geliyor. Menzil ve türevi diğer tarikatlar 2023’ü bir milat olarak görüyor. O tarihe kadar sızabildikleri kadar orduya sızmaya çalışıyorlar. 2023’e ramak kala, FETÖ’nün yaptığı gibi gizliliğe dikkat edip, bir uygulama üzerinden irtibat kuracak kadar özenli değiller. Açık açık, göstere göstere telefonlar üzerinden iletişim kuruyorlar. İhbarda bulunuyorum. Böyle bir ihtimal, belki ilerisi için planlanan ByLock benzeri iletişim uygulamaları, Türkiye Cumhuriyeti adına, göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir tehdittir”

Mülakatlarda tarikatlara kadro açıldığını açıkladıktan sonra öğrencilere talimat verildiğini kaydeden Kaleli, “Erhan Kaleli ile irtibatınızı keseceksiniz, irtibatta olanları okuldan atacağız. İrtibat kurarsanız sizi telefonla oynattırmam! Başınıza 20’şer subay dikerim şeklinde emir vermişler. Tarikat üyesi olmayan hiçbir Harbiyeli, bu olanlara göz yummaz. Bu ordu tarikatçıların, TÜGVA’nın, SADAT’ın, FETÖ’nün ve daha birçok hain grubun ordusu değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusudur” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.