TÜGVA’da skandallar bitmiyor!

0
131

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’na ilişkin geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve yalanlanmayan kamu kurumlarında ‘paralel yapılanma’ iddialarını belgeleriyle paylaşan serbest gazeteci Metin Cihan yeni bilgiler paylaştı.

Cihan’ın TÜGVA’nın içindeki kaynaklardan geldiğini belirttiği bilgilere göre, TÜGVA Genel Merkez yöneticilerinin neredeyse tamamı AKP’li belediyelerde ve devlet kurumlarında işe yerleştirilirken, yıllardır işe dahi gitmeden maaş alıyorlar.

Cihan’ın konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı ve iddiada adı geçen TÜGVA yöneticilerini de etiketlediği paylaşımları şöyle:

“Tügva yöneticileri hakkında içeriden gelen bilgileri paylaşacağım. Özellikle, çalışmadan aldıkları maaşları ve devlet kurumlarında nasıl koltuk kaptıklarını vurgulayacağım. Yanıt hakları saklıdır. Yanlışım varsa düzeltebilirler.

İbrahim Beşinci ile başlayalım. Tügva yönetim kurulu üyesi. Yıllardır Bağcılar Belediyesi’nde “proje sorumlusu” kadrosunda yer alıyor. Normalde gururla paylaşabileceği bu bilgiyi herkesten saklar çünkü işe gitmez, çalışmaz, sadece düzenli maaş alır.

Yanlış yazdığımı fark ettim, başkası düzeltmeden ben düzelteyim. “Proje sorumlusu” değil “Proje uzmanı” olacaktı. Diğer bilgiler doğru. Bildiğim kadarıyla 6 yıldır böyle takılıyor. @ibrahim_besinci susacaktır. o halde belediye başkanı @LokmanCagirici açıklama yapmalıdır.

Ömer Faruk Toktekin. Tügva İstanbul teşkilat sorumlusu. Babası Kağıthane Belediye başkan yardımcısı. Kendisi Eyüp Belediyesi’nde çalışır görünür ama ne iş yaptığını kimse bilmez çünkü işe gitmez. maaşı düzenli yatar. (yanıt bekliyoruz @oftoktekin ve belediye başkanı @DenizKoken)

Zafer Karamağara. İbrahim Beşinci’nin yardımcısı olarak Tügva’da aktif faaliyet yürütüyor. İlçe atamalarından sorumlu. Ticaret Bakanlığı İstanbul Gümrük Müdürlüğü’nde yönetici yapıldı. Eğer işe gidiyorsa, 0212 463 69 68-61 no’lu telefondan şefimize ulaşabilirsiniz. @ZKaramagra”

Metin Cihan söz konusu bilgileri paylaşırken çok sayıda bilginin daha kendisine ulaştığını ve yalnızca TÜGVA Genel Merkez yöneticilerinin değil il ve ilçe başkanlarının da benzer şekilde belediyelere yerleştirildiğini iddia etti. Cihan’ın iddialarına henüz ‘yalanlama’ gelmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.