Tuncay Özilhan’ın villasının önünde eylem yapan Migros işçileri, polis tarafından gözaltına alındılar!

0
102

Kod-29 ile işten çıkarılan Migros işçileri, patron Tuncay Özilhan’ın villasının önünde bir kez daha eylem yaptı. Özilhan, hakkını arayan işçilerle görüşmeyi reddederken; polis ise 32 eylemciyi darp ederek gözaltına aldı.

Sendika.org’un haberine göre, DGD-SEN’e üye olduktan sonra Kod-29 ile işten çıkarılan Migros işçileri; Anadolu Grubu patronu Tuncay Özilhan’ın villasının önünde eylem yaparken gözaltına alındılar. 

İşçiler bundan önce de Özilhan’ın villası önünde dört kez eylem yapmış ve bu eylemlerin ardından bölgede eylem ve etkinlik yasağı getirilmişti. Ancak işçiler yasakları tanımadı ve İnşaat-İş, TOMİS, 4. Vardiya, Limter İş, Dev Turizm İş Marmara Şubesi, Kaldıraç, PTT-Sen üye ve yöneticilerinin de katılımıyla bir kez daha Kod-29’un kaldırılması ve gasp edilen işlerinin iadesi talebiyle Özilhan’ın villasının önüne gitti.

Özilhan, “gasp edilen işimizi istiyoruz” diyen işçilerin görüşme talebini, konunun muhatabının kendisi olmadığı iddiasıyla geri çevirdi. İşçiler de bu duruma “Tuncay Özilhan görüşme talebimizi reddetti. Onun işçisi değilmişiz! 94 gündür süren Migros direnişimizin taleplerini görmezden geliyor. Biz buradayız, hakkımızı alana dek” diyerek tepki gösterdi. Daha sonra polis dayanışmaya gelen diğer emekçilerle birlikte 32 eylemciyi darp ederek gözaltına aldı. İşçiler gözaltı araçlarına bindirilirken “Bizden çaldığınız her şeyi geri alacağız. Korkun yine geleceğiz” diye seslendi.

Kaynak: Sendika.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.