Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nda rezalet: As Başkan, engelli birini dövdü!

0
88

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı olan Faruk Demir’in engelli bir genci dövdüğüne dair görüntüler ortaya çıktı. Demir’in geçtiğimiz günlerde yine işitme engelli genci darp etmekten tutuklanan Fırat Kaya adlı kişiyle çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

Ankaragazetecisi’nden Alican Uludağ’ın haberine göre, Fırat Kaya’nın işitme engelli bir LGBTİ+ bireyini dövdüğü görüntüleri sosyal medyada paylaşmasının ardından yeni görüntüler ortaya çıktı. Bu görüntülerin İstanbul’da çekildiği belirtiliyor. Görüntülere göre kendisi de işitme engelli olan Faruk Demir, kalabalık bir odada bir kişiyi darp ediyor. Demir’in yanında bulunan bazı kişiler de bu engelli vatandaşa yumruk atıyor.

Diğer yandan Kaya ve Demir’in birlikte çekildiği bazı fotoğraflar ortaya çıktı. Fırat Kaya’nın darp ettiği bir gencin, telefonla görüştüğü Faruk Demir’e başparmağıyla ‘tamam’ işareti yapması dikkat çekti. 

Konuyla ilgili Federasyon açıklama yaptı: İlişiğimizi kestik

Ortaya çıkan görüntülerle ilgili TİESF bir açıklama yayımladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

“Sosyal Medya ve İnternet üzerinden yayın yapan haber sitelerinde çıkan Yönetim Kurulu Üyemiz Faruk DEMİR ile ilgili çıkan haberleri  çok büyük bir üzüntü ve şaşkınlık ile öğrenmiş bulunmaktayım.

Ortaya çıkan bu haberlerin ardından ilgili kişinin Federasyonumuzdan ilişiği kesilmiş olup, böyle bir olayla federasyonumuzun gündeme gelmesinden camia olarak utanç duymaktayız.

Bu olayların geçtiği yerin hiçbir şekilde federasyonumuza ait bir kurum ya da kuruluş olmadığını kamu oyu ile paylaşmak istiyorum.

Saygılarımla,

Yakup Ümit KİHTİR

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.