Tutuklu arkadaşları için Kadıköy’de toplanan Boğaziçi öğrencilerine polis saldırdı

0
126

Tutuklu Boğaziçi öğrencileri ile dayanışmak için Kadıköy’de toplanan üniversite öğrencilerini polis işkence ile gözaltına aldı.

Boğaziçi direnişine destek eylemlerinde tutuklanan Şilan Delipalta ve Anıl Akyüz’ün yarın (2 Nisan) görülecek ilk duruşması öncesinde, “Özgürlüğümüzü, arkadaşlarımızı, üniversitelerimizi almak için geliyoruz” diyerek Kadıköy’de buluşan öğrencilere polis saldırdı.

Dün gece yarısı Kadıköy Kaymakamlığı tarafından pandemi bahanesiyle getirilen yasak kararını gerekçe göstererek Kadıköy’ü abluka altına alan polis, ters kelepçe ve işkence ile çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

En az 35 öğrencinin gözaltına alındığı belirtilirken görüntü almak isteyen basın mensupları da polis tarafından darp edildi. 

Boğaziçi Dayanışması’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ters kelepçe ve işkence ile gözaltına alınan öğrenciler arasında sağlık durumu kötüleşen öğrenciler olduğu belirtildi.

Ayrıca polisin işkence ile bir öğrenciyi gözaltına aldığı sırada öğrencinin nefes alamıyorum diye attığı çığlığı duyuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.