“Ulu önder Atatürk mezarından kalksa, sayın beyefendiyi alnından öper”

0
87

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, katıldığı bir televizyon programında AKPli Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden önce kendisine destek verdiğini belirten Bülent Uygun, seçimlerden sonra da Hakan Şükür ile kendisini ziyaret ettiklerini söyledi. Siyasetle ilgisi olmadığı için sonrasında fazla görüşmediklerini belirten Rizespor teknik direktörü, Erdoğan’ın sadece Rizespor ile değil tüm ülke sporuyla yakından ilgilendiğini iddia etti.
 
Konuşmasının devamında “Allah beyefendiye güç versin. Canımızdan can versin” diyen Uygun şunları söyledi: “Bugün ulu önder Mustafa Kemal Atatürk mezarından kalksa, Atam sayın beyefendiyi alnından öper. Çünkü onun ülkem için hayal ettiği planladığı bütün projelere baktığımız zaman onların hepsini göre ve takdirle karşılar. Yiğidi öldür hakkını ver derler. Beyefendi, ülke aşığı, İslam’ın hizmetkarı. Rizespor ile de ilgileniyor tabii. Biz de galip gelince tebrik etmek için kendisi sağ olsun, ‘Rizesporumuza hoş geldin, ben inanıyorum ki çocuklarla beraber Rizespor’u hak ettiği yere taşıyacaksınız’ dedi sayın Cumhurbaşkanımız. Sayın beyefendi sadece Rize ile ilgilenmiyor, bütün ülkemizle ilgileniyor. Allah, beyefendiye güç versin, canımızdan can versin” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.