Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu, THY’yi uyardı: Hava-İş ile masaya otur ve işçilerin zor durumundan avantaj sağlama

0
391

Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF) işçilere yüzde 50’ye varan maaş kesintileri dayatan Türk Hava Yolları’na (THY), Hava-İş ile pazarlık yapması için çağrıda bulundu.

ITF açıklamasında Hava-İş Sendikası’nın esnek ve yapıcı şekilde pazarlık görüşmelerini yürüttüğünü ancak THY’nin işçilerin zor durumundan avantaj sağlamak istediğini belirtti. 

Airport Haber’in aktardığına göre, THY’nin acımasız ek tavizler istediği belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Hava-İş yönetimi bu fırsatçı manevraya karşılık olarak güven ortamının yaratılmasına vurgu yaparak bir açıklama ile tepkisini ortaya koydu.

Bu açıklamaya yanıt olarak da Türk Hava Yolları sendika ile görüşmelerini tek taraflı olarak feshetti. Korkutmaya dayalı bir yaklaşım ile karşı karşıya bırakılan THY personeli şu anda tarihindeki en belirsiz gelecek ile yüz yüze bırakıldı. Personel haklı olarak hayal kırıklığına uğrayarak öfke ve ihanete uğramış hissiyatı taşımaktadır”

Ayrıca açıklamada, “THY yönetimini işçilerle iyi niyet içinde pazarlığa dönmesi konusunda uyarıyoruz.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.