Umut Gazetesi, Evren Ergin’in Tutuklandığını Aktardı

0
1498

devrimci partiUmut Gazetesi, yaptığı haberde, Devrimci Parti PM üyesi ve yazarları Evren Ergin’in Ankara Tuzluçayır’da 7 gün önce Afrin İşgali’ni protesto amacıyla yapılan gösteriye katıldığı gerekçesiyle Devrimci Parti MYK üyesi Ezgi Akevran ile birlikte polisin düzenlediği operasyonda gözaltına alındığını; gözaltı sürelerinin ardından adliyeye sevk edilerek savcılık sorgularının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıklarını, ancak savcılığın itirazı üzerine Evren Ergin’in dün sabah tekrardan evinden gözaltına alınıp tutuklanarak cezaevine gönderildiğini belirtti.

umutgazetesi4.org adlı internet sitesinde dün yapılan haber şu şekilde:

“6 gün önce evlere yapılan baskında gözaltına alınan Devrimci Parti PM üyesi ve gazetemiz yazarı Evren Ergin, hakkında verilen bir ifade gerekçe gösterilerek tutuklandı. Ergin aynı zamanda Birleşik Devrimci Parti kurucu üyeleri arasında yer alıyordu.

Aynı operasyon kapsamında Devrimci Parti MYK üyesi Ezgi Akevran da gözaltına alınmış, bir başka MYK üyesinin eski ikamet adresinde ise ev araması yapılmıştı. Evren Ergin dün sabah saatlerinde Ankara Adliyesi’ne getirildi. Savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle mahkeme sevk edilen Ergin, tutuksuz yargılama kararıyla hakimlik tarafından serbest bırakıldı.

Bugün sabah saatlerinde savcılığın karara itiraz etmesi üzerine, Ergin hakkında yeniden gözaltı ve savcılık işlemleri yapıldı. Tutuklama istemiyle bir kez daha mahkemeye çıkartılan Evren Ergin, hakkında verilen bir ifade gerekçesiyle tutuklanarak hapishaneye gönderildi.

Ezgi Akveran da bugün emniyet işlemlerinin tamamlanması ardından Ankara Adliye’sinde savcılığa çıkarıldı. Ankara Tuzluçayır’da Afrin İşgali ile ilgili bir basın açıklamasına katıldığı gerekçesiyle, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.