Uzman çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğrayan İ.E., polis ablukasında defnedildi

0
489

Uzman çavuş Musa Orhan tarafından tecavüze uğrayan ve sonrasında intihar girişiminde bulunan İ.E. dün yaşamını yitirdi. Saatler süren otopsi işlemlerinin ardından i.E., Batman Asri mezarlığına defnedildi. Polis mezarlığa aile dışında kimseyi almadı.

Batman’ın Beşiri ilçesinde uzman çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğradıktan sonra 16 Temmuz’da intihar girişiminde bulunan 18 yaşındaki İ.E. , dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. İ.E.’nin cenazesi otopsi işlemlerinin ardından Batman Bölge Hastanesi’ne kaldırıldı. İ.E.’nin cenazesi 17 saat sonra gece 03.00 gibi aileye teslim edildi. Batman Asri Mezarlığı’na götürülen cenaze yoğun bir polis ablukası altında defnedildi.

Hastane önünde bekleyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekilleri, Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivistleri, HDP Kadın Meclisi üyeleri, HDP ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il ve ilçe örgütleri mezarlığın önüne gelirken, polisler ailenin mezarlığa kimsenin alınmasını istemediğini söyledi. Vekillerin aileyi araması üzerine ailenin öyle bir talebi olmadığı ortaya çıktı. Mezarlığa girmek isteyen kitle ve polisler arasında arbede yaşandı. Polis daha sonra salgını gerekçe göstererek mezarlığa ailenin dışında kimseyi almadı. Ayrıca polisler basın mensuplarının görüntü almasını da engelledi. İ.E’nin cenazesinin defnedildiği süre boyunca mezarlık girişinde bekleyen vekiller, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ailenin defin işlemini gerçekleştirmesinin ardından mezarlıktan ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.